Was soll das? Hier lesen!
Home
Hevoset
Hae
Rekisteröi
Tallit
Kantakirja
Kilpailukalenteri »
Login
Rekisteri
RA
Protagonist
V-LN: 1130260 - V-ID: 173734
Vesländer Porzellanschecke
Ori
164cm Korkea
Merkitty kilpahevoseksi
Hevosen nettisivut
Syntynyt (rekisterin mukaan):01.01.2019
Avaa laajempi genetiikka
Sport
All Around Sporthorse
Omistushistoria
Kasvattanut
Gestüt Rheinau
(Baronesse)
Nykyinen omistaja
Gestüt Schwarze Perle
(Baronesse)
RA Pazifik
v-LN: 520692
Brauner Vesländer
Oranor
v-LN: 5103626
Brauner Vesländer
Onion
Ferrara
Keepitasasecret
v-LN: 2990611
Brauner Vesländer
Keep it Clear
La La Land
RA Desdemona
v-LN: 7922221
Grey Tobiano Irish Sport Horse
Dawney Goshawk
v-LN: 8392341
Buckskinschecke Irish Sport Horse
Dasko
Gimba
Smiling Sunday
v-LN: 7672674
Schimmel Trakehner
Helikon xx
Sonnenwende
Rekisteröidyt jälkeläiset
Protagonist ei ole jälkeläisiä listattuna
Hae Jälkeläiset
Lisätiedot
Protagonist lisätietoja ei ole saatavilla
Jalostusarviointi
RA Protagonist hyväksyttiin arvosteltavaksi nationalen tulosten perusteella ja arvioitiin 10.01.2024
Rakenne:
10
Liikkeet:
9
Ratsastettavuus:
5
Tyyppi:
7
Yleisvaikutelma:
8
Yhteensä
39
pistettä
Palkinnot
Protagonist ei omista palkintoja
Tulokset rekisterissä
Protagonist ei ole rekisteröitynä mihinkään yhdistykseen
Protagonist on saavuttanut 402 kilpailupistettä.
Sijoittuminen
Päivämäärä
Tiedot
Tapahtuma
Järjestäjä
Nykyinen omistaja
Ratsastaja
8
8.09
2024-06-09
Geländepferdeprüfung Klasse L
6. VesBuCha Qualifikationsturnier 2024
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
66
6.5)
2024-05-16
LASCALL'S Youngster-Tour 2024 - Springpferdeprüfung Kl. L
SECOND LASCALL'S Youngster Tour 2.0
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
8.55
2024-05-05
Springpferdeprüfung Klasse L
4. VesBuCha Qualifikationsturnier 2024
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
27
7.38
2024-04-28
Springpferdeprüfung Klasse L
3. VesBuCha Qualifikationsturnier 2024
Nereus Riding Center
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
17
2024-04-21
Zuchtbewertung ältere Hengste Vesländer
9. VPR Zuchttag
Horse Performance Center
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
8.0)
2024-04-16
Springpferdeprüfung L, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
8.6)
2024-04-16
Geländepferdeprüfung A**, Abteilung 1
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
20
6.9)
2024-04-16
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 1
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
24
7.05
2024-04-14
Springpferdeprüfung Klasse L
1. VesBuCha Qualifikationsturnier 2024
Ponyzucht Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
41
6.7)
2024-04-06
LASCALL'S Youngster-Tour 2024 - Springpferdeprüfung Kl. L
FIRST LASCALL'S Youngster Tour 2.0
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
14
7.0)
2024-03-10
Springpferdeprüfung L, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
14
7.0)
2024-03-10
Geländepferdeprüfung A**, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
7.7)
2024-03-10
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
2024-02-26
Stilspringen Kl. E, Abteilung 3
Dressur- und Springtag
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
2024-02-26
Stilspringen Kl. A, Abteilung 2
Dressur- und Springtag
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
2024-02-24
Stilspringen Klasse L* - Abteilung 3
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
2024-02-24
Stilspringen Klasse L** - Abteilung 2
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
9
2024-02-21
Springprüfung Klasse A*, Abteilung 6
Late Entry Spring- & Dressurtag
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
20
2024-02-21
Springprüfung Klasse A**, Abteilung 3
Late Entry Spring- & Dressurtag
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
21
2024-02-21
Springprüfung Klasse L, Abteilung 3
Late Entry Spring- & Dressurtag
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
7.2)
2024-02-20
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
F:4 [4+0]/91.7s)
2024-02-20
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
F:7.6 [0+7.6]/03:53)
2024-02-20
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
FS: 53.6 : D: 42 [5.] | J: 4 [4.] | XC: 7.6 [6.])
2024-02-20
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
80
2024-02-14
Stilspringen Kl. A*
Valentinstag-Turnier
Die Haltergemeinschaft
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
94
2024-02-14
Stilspringen Kl. A**
Valentinstag-Turnier
Die Haltergemeinschaft
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
2024-02-12
Springpferdeprüfung L - Abteilung 11
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
12
2024-02-12
Punktespringen A** - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
2024-02-12
Stilspringen L - Abteilung 7
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
12
7.2)
2024-02-10
Springpferdeprüfung L, Abteilung 3
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
18
7.0)
2024-02-10
Geländepferdeprüfung A**, Abteilung 3
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
7.8)
2024-02-10
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 1
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
16
6.3)
2024-02-09
Springpferde E, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
8
7.3)
2024-02-09
Springpferde A*, Abteilung 4
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
18
5.8)
2024-02-09
Springpferde A**, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
3
2024-02-09
A* Springen, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
2024-02-09
A* Punktespringen, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
9.1)
2024-02-09
A** Stilspringen, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
2024-02-06
Geländepferdeprüfung A 4+5jährige, Abteilung 2
Season Opening 2024 - Indoor Eventing
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
3
2024-02-06
Geländepferdeprüfung L 5+6jährige, Abteilung 3
Season Opening 2024 - Indoor Eventing
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
30
4.9)
2024-02-04
Springpferdeprüfung A*, Abteilung 1
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
22
5.9)
2024-02-04
Springpferdeprüfung A**, Abteilung 2
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
32
5.5)
2024-02-04
Springpferdeprüfung L, Abteilung 2
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
2024-02-04
Springen Klasse E - Gruppe 4
Hindernisse überfliegen
Turnierstall Zille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
3
2024-02-04
Springen Klasse A* - Gruppe 3
Hindernisse überfliegen
Turnierstall Zille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
2024-02-04
Springen Klasse A** - Gruppe 5
Hindernisse überfliegen
Turnierstall Zille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
31
5.8)
2024-01-27
Qualifikation Freispringchampionat der älteren Pferde - Vesländer, Abteilung 2
Freispringchampionat 2024
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
36
2024-01-27
Luokka 2 / Class 2
Winter Jumpig Cup Quali 3 (Finale: Februar!)
Storywood Dressage Center
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer 8 vp 66.659 s
14
2024-01-24
Geländespringen Kl. A, Abteilung 3
Indoor-Geländespringen
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
2024-01-21
VS Klasse A - Gruppe 2
Vielseitig unterwegs
Turnierstall Zille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
2024-01-21
VS Klasse L - Gruppe 7
Vielseitig unterwegs
Turnierstall Zille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
2024-01-16
Springpferdeprüfung A, Abteilung 4
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
21
2024-01-16
Springpferdeprüfung L, Abteilung 2
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
22
2024-01-16
Pony-Springprüfung Klasse A**, Abteilung 2
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
12
2024-01-15
Springpferdeprüfung L - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
2024-01-15
Zeitspringen A* - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
2024-01-15
Punktespringen A** - Abteilung 6
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
2024-01-14
Springen E - Abteilung 3
NCC Late Entry Jahresauftakt Springen
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
12
2024-01-14
Springen A - Abteilung 8
NCC Late Entry Jahresauftakt Springen
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
10
2024-01-12
Geländepferdeprüfung A - Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
13
2024-01-12
Geländepferdeprüfung L - Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
6.6)
2024-01-12
Vielseitigkeit Kl. E - Dressur, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
15
F:24 [24+0]/86.9s)
2024-01-12
Vielseitigkeit Kl. E - Springen, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
F:1.2 [0+1.2]/03:37)
2024-01-12
Vielseitigkeit Kl. E - Gelände, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
FS: 76.2 : D: 51 [6.] | J: 24 [15.] | XC: 1.2 [4.])
2024-01-12
Vielseitigkeit Kl. E - Gesamtwertung, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
6.7)
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. A - Dressur, Abteilung 2
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
F:0 [0+0]/91.4s)
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. A - Springen, Abteilung 2
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
F:5.6 [0+5.6]/05:26)
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. A - Gelände, Abteilung 2
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
FS: 55.1 : D: 49.5 [7.] | J: 0 [2.] | XC: 5.6 [4.])
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. A - Gesamtwertung, Abteilung 2
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
14
6.3)
2024-01-04
Springpferdeprüfung Kl. A* gesponsert von Willan International
Neujahrs-Youngstermeeting
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
7.1)
2024-01-04
Springpferdeprüfung Kl. A** gesponsert von Willan International
Neujahrs-Youngstermeeting
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
8
6.7)
2024-01-04
Springpferdeprüfung Kl. L
Neujahrs-Youngstermeeting
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
14
6.6)
2024-01-04
Indoor-Stilgeländeritt Kl. A*
Neujahrs-Youngstermeeting
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
7.2)
2024-01-04
Indoor-Geländeritt Kl. A**
Neujahrs-Youngstermeeting
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
7.1)
2024-01-02
Springpferde A, Abteilung 7
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
16
6.6)
2024-01-02
Springpferde L, Abteilung 2
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
9
7.2)
2024-01-02
Springpferde M, Abteilung 1
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
2024-01-02
A* Springen, Abteilung 3
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
2024-01-02
A** Springen, Abteilung 2
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
8
2024-01-02
L Springen, Abteilung 5
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
2024-01-02
L Zeitspringen, Abteilung 5
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
7.3)
2023-12-29
Geländepferdeprüfung, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
7.0)
2023-12-29
Geländepferde A*, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
7.2)
2023-12-29
Geländepferde A**, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
2023-12-25
Vielseitigkeit A
Weihnachts Vielseitigkeit
Gestüt Möhrental
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
3
2023-12-22
Dressurpferdeprüfung, Abteilung 2
Weihnachtstanz
Gestüt Möhrental
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
10
7.2)
2023-12-21
Reitpferdeprüfung, Abteilung 4
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
8
2023-12-18
Springpferdeprüfung A - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
2023-12-18
Springpferdeprüfung L - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
2023-12-18
Glücksspringen E - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
el.
2023-12-16
Springpferdeprüfung Kl. A* präsentiert von Ideohest
Late Entry Kronhausen Spezial III
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
7.1)
2023-12-16
Senning präsentiert Springpferdeprüfung Kl. A**
Late Entry Kronhausen Spezial III
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
13
2023-12-16
2 / Class 2
Winter Jumpig Cup Quali 2 (Finale: Februar!)
Storywood Dressage Center
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer 4 vp 62.305 s
21
5.3)
2023-12-10
Springpferdeprüfung A, Abteilung 2
Finale RVE Pokal - Springtag mit Rahmenprogramm - 10.12.23
Reitverein Eichenau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
10
6.5)
2023-12-10
Springpferdeprüfung L, Abteilung 2
Finale RVE Pokal - Springtag mit Rahmenprogramm - 10.12.23
Reitverein Eichenau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
13
7.0)
2023-12-09
Springpferde E, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
19
5.8)
2023-12-09
Springpferde A*, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
3
7.9)
2023-12-09
Springpferde A**, Abteilung 4
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
7.3)
2023-12-09
Springpferde L, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
12
7.1)
2023-12-09
Springpferde M*, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
8.4)
2023-12-09
Springpferde M**, Abteilung 2
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
10
6.8)
2023-12-08
Springpferdeprüfung Kl. A* präsentiert von Ideohest
Late Entry Kronhausen Spezial II
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
17
6.6)
2023-12-08
Springpferdeprüfung Kl. A**
Late Entry Kronhausen Spezial II
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
16
F:6 [4+2]/57.51s)
2023-12-08
Small Tour "Dufrane" - Springprüfung Kl. A**
Late Entry Kronhausen Spezial II
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
2023-12-06
Geländepferdeprüfung A - Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
2023-12-04
Reitpferdeprüfung - Abteilung 2
NCC Kleines Geländefest II
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
3
2023-12-03
Reitpferdeprüfung - Abteilung 9
NCC Kleines Springfest II
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
14
6.9)
2023-12-02
Reitpferdeprüfung, Abteilung 4
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
19
6.3)
2023-12-02
Springpferde A, Abteilung 3
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
9.2)
2023-12-02
Springpferde L, Abteilung 2
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
14
5.2)
2023-11-30
Reitpferdeprüfung, Abteilung 5
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
10
6.5)
2023-11-30
Springpferdeprüfung Kl.A**, Abteilung 7
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
6.7)
2023-11-30
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 6
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
7.1)
2023-11-30
Stilspringprüfung Kl.A**, Abteilung 2
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
Z:108.3s [0 F.])
2023-11-30
Springprüfung Kl.A*, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
8.1)
2023-11-30
Stilspringprfg. Kl.L, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
Z:121.9s [16 F.])
2023-11-30
Springprüfung Kl.L, Abteilung 5
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
9
7.2)
2023-11-29
Springpferde E, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
9.4)
2023-11-29
Springpferde A*, Abteilung 2
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
10
7.2)
2023-11-29
Springpferde A**, Abteilung 2
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
19
5.9)
2023-11-29
Springpferde L, Abteilung 2
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
7.9)
2023-11-26
Freispringen, Abteilung 4
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
10
5.2)
2023-11-26
E Springpferdeprüfung, Abteilung 9
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
3
8.3)
2023-11-26
A Springpferdeprüfung, Abteilung 8
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
10
5.9)
2023-11-26
L Springpferdeprüfung, Abteilung 5
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
36
2023-11-25
Luokka 2 / Springen 80cm A
Winter Jumpig Cup Quali 1 (Finale: Februar!)
Storywood Dressage Center
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer 8 vp 70.471 s
2
2023-11-24
Freispringen (3-4 Jahre), Abteilung 2
Springturnier
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
9
6.2)
2023-11-24
Reitpferdeprüfung, Abteilung 7
Seamair Dressurstunde
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
6.9)
2023-11-23
Reitpferdeprüfung, Abteilung 7
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
7.1)
2023-11-20
Reitpferdeprüfung, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
10
6.4)
2023-11-16
Reitpferdeprüfung, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
13
F:5 [4+1]/71.81s)
2023-11-15
Small Tour "Dufrane" - Springprüfung Kl. A**
Late Entry Kronhausen Spezial I
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
7.2)
2023-11-15
"Hellot Stiftung" Springpferdeprüfung Kl. A* für 4-jährige Pferde
Late Entry Kronhausen Spezial I
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
2023-11-14
Geländepferdeprüfung 3+4jährige, Abteilung 1
Indoor Eventing Show am Haffelsee
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
12
6.3)
2023-11-13
Reitpferdeprüfung, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
2023-11-11
Springpferdeprüfung A - Abteilung 6
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
2023-11-11
Springpferdeprüfung L - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
14
5.3)
2023-11-10
Reitpferdeprüfung, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
8.2)
2023-11-09
Springpferdeprüfung Kl.A*, Abteilung 2
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
6.4)
2023-11-09
Springpferdeprüfung Kl.A**, Abteilung 1
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
9.0)
2023-11-09
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 1
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
8
Z:133.4s [4 F.])
2023-11-09
Zwei-Phasen-Springprüfung Kl.M**, Abteilung 6
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
6.3)
2023-11-09
Stilspringprüfung Kl.A**, Abteilung 1
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
7.1)
2023-11-09
Stilspringprüfung Kl.A**, Abteilung 2
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
13
Z:173.1s [4 F.])
2023-11-09
Springprfg.Kl.A** m.Stechen, Abteilung 1
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
Z:65.8s [4 F.])
2023-11-09
Springprüfung Kl.E, Abteilung 4
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
2023-11-07
Geländepferdeprüfung (für Pferde ohne E-Erfahrung) - Abteilung 3[/b)
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
16
2023-11-07
Geländepferdeprüfung L
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
15
61.10%)
2023-11-07
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Dressur, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
15
F:65.2 [0+65.2]/07:34)
2023-11-07
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gelände, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
F:4 [4+0]/76.9s)
2023-11-07
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Springen, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
15
FS: 108.1 : D: 38.9 [15.] | XC: 65.2 [15.] | J: 4 [1.])
2023-11-07
Vielseitigkeit CCI 1*-Intro - Gesamtwertung, Abteilung 1
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
10
5.6)
2023-11-06
Geländepferdeprüfung, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
7.3)
2023-11-06
Geländepferde A*, Abteilung 3
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
2023-11-06
Springpferdeprüfung 3+4jährige, Abteilung 2
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
6.1)
2023-11-05
Springpferdeprüfung Kl.A**, Abteilung 5
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
8
6.7)
2023-11-05
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
6.4)
2023-11-05
Reitpferdeprüfung, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
16
2023-11-05
E- Dressur
Dressurtag
Die Haltergemeinschaft
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
2023-10-27
Dressurpferdeprüfung 3+4jährige Pferde, Abteilung 2
Dressage @ Johannsen
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
2023-10-25
Stilspringen Kl. E, Abteilung 1
Dressur & Springen
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
2023-10-25
Stilspringen Kl. A, Abteilung 5
Dressur & Springen
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
8.2)
2023-10-23
Springpferdeprüfung, Abteilung 3
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
7.4)
2023-10-23
Springpferde E, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
9
7.2)
2023-10-18
Springpferdeprüfung, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
9
7.2)
2023-10-18
Springpferde E, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
17
6.7)
2023-10-18
Springpferde A*, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
3
8.0)
2023-10-18
Springpferde A**, Abteilung 3
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
2023-10-17
Geländepferdeprüfung A - Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
6.8)
2023-10-16
Vielseitigbetonte Hengste, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails October Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
9
6.5)
2023-10-16
Geländepferdeprüfung, Abteilung 3
TS Moloney Horse Trails October Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
8.5)
2023-10-16
Geländepferde L, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails October Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
8
2023-10-16
Reitpferdeprüfung - Abteilung 10
NCC Jungsterne Club II
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
2023-10-16
Dressurpferdeprüfung - Abteilung 3
NCC Jungsterne Club II
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
15
6.9)
2023-10-14
Gewöhnungsprüfung mit Gelände, Abteilung 1
Late Entry YH
Pemberley Events
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
7.7)
2023-10-14
Geländepferdeprüfung Kl. A*, Abteilung 1
Late Entry YH
Pemberley Events
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
7.4)
2023-10-12
Geländepferde A*, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
14
6.3)
2023-10-12
E Vielseitigkeit - Dressur, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
F:8 [8+0]/89.2s)
2023-10-12
E Vielseitigkeit - Springen, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
8
F:20 [20+0]/03:31)
2023-10-12
E Vielseitigkeit - Gelände, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
8
FS: 83.5 : D: 55.5 [14.] | J: 8 [6.] | XC: 20 [8.])
2023-10-12
E Vielseitigkeit - Gesamtwertung, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
9
6.6)
2023-10-06
Freispringen, Abteilung 11
Seamair Grand Finale der Höhenflüge
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
7.3)
2023-10-06
Springpferdeprüfung Klasse E, Abteilung 3
Seamair Grand Finale der Höhenflüge
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
11
5.3)
2023-10-06
Springpferdeprüfung Klasse A, Abteilung 7
Seamair Grand Finale der Höhenflüge
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
6.6)
2023-10-05
Freispringen, Abteilung 6
Tourmaline Herbstglanz Springfest
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
7.2)
2023-10-05
Springpferdeprüfung Klasse E, Abteilung 13
Tourmaline Herbstglanz Springfest
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
7
7.4)
2023-10-05
Springpferdeprüfung Klasse A, Abteilung 6
Tourmaline Herbstglanz Springfest
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
8
7.1)
2023-10-04
Freispringen, Abteilung 10
Douwahell Goldener Oktober Springklassiker
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
6.5)
2023-10-04
Springpferdeprüfung Klasse E, Abteilung 7
Douwahell Goldener Oktober Springklassiker
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
5
6.5)
2023-10-04
Springpferdeprüfung Klasse A, Abteilung 9
Douwahell Goldener Oktober Springklassiker
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
4
7.2)
2023-10-03
Freispringen, Abteilung 1
Siachun Blätterrausch Springherausforderung
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
6.6)
2023-10-03
Springpferdeprüfung Klasse E, Abteilung 7
Siachun Blätterrausch Springherausforderung
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
9
6.9)
2023-10-03
Springpferdeprüfung Klasse A, Abteilung 5
Siachun Blätterrausch Springherausforderung
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
9
2023-10-02
Freispringen, Abteilung 2
Seamair Herbstzauber Springparade
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
6
7.7)
2023-10-02
Springpferdeprüfung Klasse E, Abteilung 8
Seamair Herbstzauber Springparade
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
8.8)
2023-10-02
Springpferdeprüfung Klasse A, Abteilung 4
Seamair Herbstzauber Springparade
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
10
2023-09-21
Zeitspringprüfung Klasse A**, Abteilung 2
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
2023-09-21
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 3
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
1
2023-09-21
Zeitspringprüfung Klasse L, Abteilung 4
Haffelsee Showjumping Classics
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
2023-09-07
E Springen, Abteilung 6
Back To The Future 2023
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
3
7.7)
2023-09-05
Freispringchampionat (4jährige Pferde), Gruppe 2
Meisterschaft der jungen Spring-und Dressurpferde Tag 2
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
8
2023-09-03
Springpferdeprüfung Klasse A* (4-6 Jahre), Abteilung 1
Eröffnungsturnier - Springen
Gestüt Möhrental
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
41
6.7)
2023-09-01
Zukunftspreis "Hellot Stiftung" Springpferdeprüfung Kl. A**
Kronhausen Classics
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
2
2023-08-31
Vielseitigkeit A - Abteilung 6
4. FM Vielseitigkeitsturnier
Fahrstall Miracles
Gestüt Schwarze Perle
Ruvien Reimer
Diese Seite wurde in 0.347 Sekunden geladen
© 2012 - 2024 All Rights Reserved.
Ota yhteyttä
Tämä sivusto on täysin mielikuvitusta ja osa virtuaalipeliä.
Tällä sivustolla olevat tiedot ja eläimet ovat keksittyjä, eikä niitä ole oikeasti olemassa.
Mahdolliset yhtäläisyydet ovat sattumaa eivätkä tarkoituksellista.