Was soll das? Hier lesen!
Home
Hästar
Sök
Registrera
Stalla
Studbook
Turneringskalender »
Login
Registrera
Pandaemonium
SP
V-LN: 9364261 - V-ID: 177780
Hannoveraner Schimmel
(E/e A/a G/g)
Hingst
Omfattande genetik: E/e A/a G/g
173cm MNKH
Registreras som en sporthästen
Till den ursprungliga profilen
Born on (according to registry): 01.01.2017
Omfattande genetik
Sport
Vielseitigkeit
Ägarhistoria
Uppfödd av
Gestüt Schwarze Perle
(Baronesse)
Ägs av
Gestüt Schwarze Perle
(Baronesse)
Parkwächter TZH
v-LN: 1166159
Schimmel Trakehner
Galgenrabe TZH
v-LN: 5448812
Schimmel Trakehner
Altjahrsabend
v-LN: 7371277
Schimmel Trakehner
Galgenglück
v-LN: 6975668
Dunkelbraun Trakehner
Parklandschaft TZH
v-LN: 883282
Rappe Trakehner
Kerzendämmer
v-LN: 8600262
Braun Trakehner
Parkallee
v-LN: 6466577
Fuchs Trakehner
RA Bombarda Maxima
v-LN: 4340468
Rappe Hannoveraner
Black Velvet
v-LN: 1338061
Rappe Hannoveraner
Landadel
v-LN: 5789190
Rappe Hannoveraner
Be Mine
v-LN: 5456280
Dunkelbrauner Hannoveraner
RA Illyria
v-LN: 1898728
Brauner Holsteiner
Illyrino
v-LN: 2546860
Rappe Schwedisches Warmblut
Careless Whisper
v-LN: 1619314
Fuchs Holsteiner
Avkomma i registret
Pandaemonium har ingen avkomma listat
Sök Avkomma
Mer information
Pandaemonium har ingen mer information
Bedöm
Pandaemonium SP was approved for evaluations because of nationalen results and was evaluated on 25.04.2024
Conformation:
8
Movement:
9
Rideability:
9
Type:
9
Overal Impression:
9
All in all
44
points (Premium)
Priser
Pandaemonium har ingen priser
Vinningar i registret
Pandaemonium är inte registrerad på någon association
Pandaemonium nått 342 turneringspoäng.
Plats
Datum
Tillkännagivande
Händelse
Lokalisering
Ägaren
Ryttare
12
72.78%)
2024-05-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (L) - Dressur
X.COUNTRY.hunt.#02/24
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
52
F:40 [40+0]/07:39)
2024-05-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (L) - Gelände
X.COUNTRY.hunt.#02/24
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
24
F:4 [4+0]/92.6s)
2024-05-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (L) - Springen
X.COUNTRY.hunt.#02/24
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
37
FS: 71.2 : D: 27.2 [12.] | XC: 40 [52.] | J: 4 [24.])
2024-05-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (L) - Gesamtwertung
X.COUNTRY.hunt.#02/24
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
27
60.73%)
2024-05-17
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Dressur
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
9
F:8.8 [0+8.8]/06:55)
2024-05-17
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Gelände
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
13
F:8 [8+0]/83.2s)
2024-05-17
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Springen
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
10
FS: 56.1 : D: 39.3 [27.] | XC: 8.8 [9.] | J: 8 [13.])
2024-05-17
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Gesamtwertung
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
30
F:91.2 [20+71.2]/06:53)
2024-05-08
Qualifikation Frühjahrspokal Jugendpreis Vielseitigkeit 2024
Frühjahrspokal 2024 - Mittwoch
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Elodia Lestat
41
6.35)
2024-05-02
Dressurpferdeprüfung A, Abteilung 3
Couture Dressage Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
2
8.37)
2024-05-02
Dressurpferdeprüfung L, Abteilung 3
Couture Dressage Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
40
6.41)
2024-05-02
Dressurprüfung Klasse A, Abteilung 2
Couture Dressage Club - Mai Edition
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
2
77.52%)
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse CCI3*-S - Dressur, Abteilung 3
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
2
F:4 [4+0]/76.5s)
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse CCI3*-S - Springen, Abteilung 3
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
23
F:86.4 [40+46.4]/08:29)
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse CCI3*-S - Gelände, Abteilung 3
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
22
FS: 112.9 : D: 22.5 [2.] | J: 4 [2.] | XC: 86.4 [23.])
2024-04-25
Vielseitigkeit Klasse CCI3*-S - Gesamtwertung, Abteilung 3
Couture Eventing Club
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
18
2024-04-23
Stilspringen Kl. A, Abteilung 3
Dressur & Springen
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
2024-04-23
Zeitspringen Kl. A, Abteilung 2
Dressur & Springen
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
21
2024-04-23
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 3
Dressur & Springen
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
1
81.80%)
2024-04-23
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Dressur, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
7
F:20 [20+0]/07:41)
2024-04-23
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Gelände, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
7
F:8.8 [8+0.8]/97.7s)
2024-04-23
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Springen, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
3
FS: 47 : D: 18.2 [1.] | XC: 20 [7.] | J: 8.8 [7.])
2024-04-23
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Gesamtwertung, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
2024-04-22
Springreiterwettbewerb Klasse L
Jugend forscht
Reitverein Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Elodia Lestat
6
2024-04-22
Azubi-Springen Klasse A**
Jugend forscht
Reitverein Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Elodia Lestat
11
2024-04-22
Azubi-Springen Klasse L
Jugend forscht
Reitverein Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Elodia Lestat
3
8.4)
2024-04-22
Geländepferdeprüfung Klasse L, Abteilung 2
Ab ins Gelände
Pferdesportpark Ehrfurcht
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
34
5.95)
2024-04-22
Dressurpferdeprüfung A, Abteilung 3
Couture Dressage Club
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
42
5.73)
2024-04-22
Dressurpferdeprüfung L, Abteilung 2
Couture Dressage Club
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
6
7.58)
2024-04-22
Dressurprüfung Klasse A, Abteilung 3
Couture Dressage Club
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
1
8.5)
2024-04-21
Nachkommenschau, Ring 5
Black Velvet Cup 2024 - Finale
Gestüt Schwarze Perle
Gestüt Rheinau
Malte Hoffmann
9
68.91%)
2024-04-21
Finale Black Velvet Cup Young Horses (CCI2*-L) - Dressur
Black Velvet Cup 2024 - Finale
Gestüt Schwarze Perle
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
2
F:0 [0+0]/07:46)
2024-04-21
Finale Black Velvet Cup Young Horses (CCI2*-L) - Gelände
Black Velvet Cup 2024 - Finale
Gestüt Schwarze Perle
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
F:8 [8+0]/92.4s)
2024-04-21
Finale Black Velvet Cup Young Horses (CCI2*-L) - Springen
Black Velvet Cup 2024 - Finale
Gestüt Schwarze Perle
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
FS: 39.1 : D: 31.1 [9.] | XC: 0 [2.] | J: 8 [16.])
2024-04-21
Finale Black Velvet Cup Young Horses (CCI2*-L) - Gesamtwertung
Black Velvet Cup 2024 - Finale
Gestüt Schwarze Perle
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
22
54.25%)
2024-04-20
Qualifikation Black Velvet Cup Young Horses (CCI2*-L) - Dressur, Abteilung 1
Black Velvet Cup 2024
Gestüt Schwarze Perle
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
1
F:0 [0+0]/07:43)
2024-04-20
Qualifikation Black Velvet Cup Young Horses (CCI2*-L) - Gelände, Abteilung 1
Black Velvet Cup 2024
Gestüt Schwarze Perle
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
14
F:8 [8+0]/88.3s)
2024-04-20
Qualifikation Black Velvet Cup Young Horses (CCI2*-L) - Springen, Abteilung 1
Black Velvet Cup 2024
Gestüt Schwarze Perle
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
6
FS: 53.8 : D: 45.8 [22.] | XC: 0 [1.] | J: 8 [14.])
2024-04-20
Qualifikation Black Velvet Cup Young Horses (CCI2*-L) - Gesamtwertung, Abteilung 1
Black Velvet Cup 2024
Gestüt Schwarze Perle
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
71
50.89%)
2024-04-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (L) - Dressur
X.COUNTRY.hunt.#01/24
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
17
F:3.6 [0+3.6]/08:00)
2024-04-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (L) - Gelände
X.COUNTRY.hunt.#01/24
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
13
F:4 [4+0]/85.6s)
2024-04-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (L) - Springen
X.COUNTRY.hunt.#01/24
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
20
FS: 56.7 : D: 49.1 [71.] | XC: 3.6 [17.] | J: 4 [13.])
2024-04-20
Z A H R . C O U N T R Y . CCI2*-L (L) - Gesamtwertung
X.COUNTRY.hunt.#01/24
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
7.3)
2024-04-16
Vielseitigkeit Kl. L - Dressur, Abteilung 1
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
2
F:4 [4+0]/78.5s)
2024-04-16
Vielseitigkeit Kl. L - Springen, Abteilung 1
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
20
F:100 [60+40]/07:39)
2024-04-16
Vielseitigkeit Kl. L - Gelände, Abteilung 1
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
17
FS: 144.5 : D: 40.5 [4.] | J: 4 [2.] | XC: 100 [20.])
2024-04-16
Vielseitigkeit Kl. L - Gesamtwertung, Abteilung 1
Vielseitigkeit am Haffelsee
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
8.4)
2024-04-16
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
18
4.0)
2024-04-16
Geländepferdeprüfung M, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
10
2024-04-13
Zeitspringen A* - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
13
2024-04-13
Punktespringen A** - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
14
2024-04-12
Vielseitigkeit Kl. L, Group 2
Eventing 12.4
Anarchie
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
18
F:15.2 [12+3.2]/82.4s)
2024-04-12
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-L - Springen, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
23
FS: 110.6 : D: 47 [26.] | XC: 48.4 [22.] | J: 15.2 [18.])
2024-04-12
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-L - Gesamtwertung, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
22
F:48.4 [0+48.4]/09:49)
2024-04-11
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-L - Gelände, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
26
52.98%)
2024-04-10
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-L - Dressur, Abteilung 2
Vielseitigkeit pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
8
2024-04-07
VS Klasse L - Gruppe 1
Vielseitig in den Frühling
Turnierstall Zille
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
17
6.6)
2024-04-06
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Level Up
Hofer Stables
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
11
6.6)
2024-04-05
Vielseitigkeit L - Dressur, Abteilung 1
3. Tag der offenen Tür
Galopper Freunde Mayandor
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
8
F:4 [4+0]/91.7s)
2024-04-05
Vielseitigkeit L - Springen, Abteilung 1
3. Tag der offenen Tür
Galopper Freunde Mayandor
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
13
F:22.4 [20+2.4]/06:05)
2024-04-05
Vielseitigkeit L - Gelände, Abteilung 1
3. Tag der offenen Tür
Galopper Freunde Mayandor
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
6
FS: 77.4 : D: 51 [11.] | J: 4 [8.] | XC: 22.4 [13.])
2024-04-05
Vielseitigkeit L - Gesamtwertung, Abteilung 1
3. Tag der offenen Tür
Galopper Freunde Mayandor
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
41
2024-04-05
Geländespringen L
X-country 5.4
Anarchie
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
el.
2024-04-05
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo FINALE (Springen)
T U R N I E R p r ü f u n g e n . F R . 2 0 2 4
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
el.
FS: elim. : D: 35 [24.] | XC:
2024-04-05
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo FINALE (Gesamtwertung)
T U R N I E R p r ü f u n g e n . F R . 2 0 2 4
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann (FS: elim. : D: 35 [24.] | XC:
10
2024-04-04
Geländespringen Kl. L, Abteilung 1
Geländespringen
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
11
6.5)
2024-04-04
Vielseitigkeit L - Dressur, Abteilung 4
Cross-Country at April
Sporthorses Thompson
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
22
F:16 [16+0]/71.9s)
2024-04-04
Vielseitigkeit L - Springen, Abteilung 4
Cross-Country at April
Sporthorses Thompson
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
31
F:110.8 [40+70.8]/08:56)
2024-04-04
Vielseitigkeit L - Gelände, Abteilung 4
Cross-Country at April
Sporthorses Thompson
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
31
FS: 179.3 : D: 52.5 [11.] | J: 16 [22.] | XC: 110.8 [31.])
2024-04-04
Vielseitigkeit L - Gesamtwertung, Abteilung 4
Cross-Country at April
Sporthorses Thompson
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
24
65.00%)
2024-04-04
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo FINALE (Dressur)
T U R N I E R p r ü f u n g e n . D O . 2 0 2 4
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
el.
2024-04-04
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo FINALE (Gelände)
T U R N I E R p r ü f u n g e n . D O . 2 0 2 4
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
el.
2024-03-31
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-S - Gelände, Abteilung 2
Saisonseröffnung: Wir begrüßen den Frühling!
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
el.
FS: elim. : D: 37.7 [23.] | J: 12 [24.] | XC: -)
2024-03-31
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-S - Gesamtwertung, Abteilung 2
Saisonseröffnung: Wir begrüßen den Frühling!
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
24
F:12 [12+0]/74.7s)
2024-03-30
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-S - Springen, Abteilung 2
Saisonseröffnung: Wir begrüßen den Frühling!
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
23
62.35%)
2024-03-29
Vielseitigkeit Kl. CCI2*-S - Dressur, Abteilung 2
Saisonseröffnung: Wir begrüßen den Frühling!
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
23
6.5)
2024-03-24
Vielseitigkeit Klasse L - Dressur
Kailua Events VS-Turnier
Kailua Events
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
31
F:8 [8+0]/92.1s)
2024-03-24
Vielseitigkeit Klasse L - Springen
Kailua Events VS-Turnier
Kailua Events
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
6
F:1.2 [0+1.2]/06:02)
2024-03-24
Vielseitigkeit Klasse L - Gelände
Kailua Events VS-Turnier
Kailua Events
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
10
FS: 61.7 : D: 52.5 [23.] | J: 8 [31.] | XC: 1.2 [6.])
2024-03-24
Vielseitigkeit Klasse L - Gesamtwertung
Kailua Events VS-Turnier
Kailua Events
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
F:8.8 [0+8.8]/05:34)
2024-03-24
Geländespringen Klasse A
Kailua Events VS-Turnier
Kailua Events
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
14
68.86%)
2024-03-16
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Dressur
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#03
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
14
F:10.8 [0+10.8]/06:30)
2024-03-16
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gelände
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#03
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
8
F:4 [4+0]/80.6s)
2024-03-16
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Springen
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#03
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
9
FS: 45.9 : D: 31.1 [14.] | XC: 10.8 [14.] | J: 4 [8.])
2024-03-16
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gesamtwertung
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#03
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
19
6.0)
2024-03-14
Vielseitigkeit Kl. L - Dressur, Abteilung 3
März-Eventing
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
22
F:39 [16+23]/118.1s)
2024-03-14
Vielseitigkeit Kl. L - Springen, Abteilung 3
März-Eventing
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
F:3.6 [0+3.6]/06:08)
2024-03-14
Vielseitigkeit Kl. L - Gelände, Abteilung 3
März-Eventing
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
FS: 102.6 : D: 60 [19.] | J: 39 [22.] | XC: 3.6 [4.])
2024-03-14
Vielseitigkeit Kl. L - Gesamtwertung, Abteilung 3
März-Eventing
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
7.9)
2024-03-10
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
1
9.2)
2024-03-10
Geländepferdeprüfung M
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
6.6)
2024-03-09
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Level Up
Hofer Stables
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
19
2024-03-03
Vielseitigkeit Kl. L - Dressur, Abteilung 2
Vielseitigkeitstag
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
19
2024-03-03
Vielseitigkeit Kl. L - Springen, Abteilung 2
Vielseitigkeitstag
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
20
2024-03-03
Vielseitigkeit Kl. L - Gelände, Abteilung 2
Vielseitigkeitstag
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
22
2024-03-03
Vielseitigkeit Kl. L - Gesamtwertung, Abteilung 2
Vielseitigkeitstag
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
9
73.82%)
2024-03-02
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Dressur
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#02
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
46
F:38.8 [0+38.8]/07:40)
2024-03-02
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gelände
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#02
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
39
F:8.8 [4+4.8]/107.7s)
2024-03-02
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Springen
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#02
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
45
FS: 73.8 : D: 26.2 [9.] | XC: 38.8 [46.] | J: 8.8 [39.])
2024-03-02
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gesamtwertung
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#02
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
73
2024-02-23
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Dressur
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#01
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
37
2024-02-23
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gelände
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#01
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
23
2024-02-23
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Springen
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#01
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
43
2024-02-23
Youngster-Cup Indoor-Vielseitigkeit CCI2*-S (Kl.L) 6-8yo - Gesamtwertung
H A L L E N . C U P . 2 0 2 4 . quali#01
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
5
2024-02-20
Geländepferdeprüfung L - Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
1
2024-02-20
Geländepferdeprüfung M
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
53.62%)
2024-02-20
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Dressur, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
2
F:0 [0+0]/07:38)
2024-02-20
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Gelände, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
1
F:0 [0+0]/80.4s)
2024-02-20
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Springen, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
3
FS: 46.4 : D: 46.4 [16.] | XC: 0 [2.] | J: 0 [1.])
2024-02-20
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Gesamtwertung, Abteilung 3
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
58
2024-02-18
Finale Youngster Tour Springen L
Hallenmeisterschaften 2024 - Tag 4
DS Lindenhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
6
2024-02-16
Qualifikation Youngster Tour Springen L, Abteilung 2
Hallenmeisterschaften 2024 - Tag 2
DS Lindenhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
2024-02-14
L- Gelände
Valentinstag-Turnier
Die Haltergemeinschaft
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
3
8.3)
2024-02-10
Geländepferdeprüfung L, Abteilung 2
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
7.5)
2024-02-10
Geländepferdeprüfung M, Abteilung 1
Young Stars
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
5
2024-02-06
Geländepferdeprüfung M 6+7jährige, Abteilung 1
Season Opening 2024 - Indoor Eventing
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
2024-02-06
Geländepferdeprüfung S 7+8jährige
Season Opening 2024 - Indoor Eventing
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
8
2024-01-24
Geländespringen Kl. L, Abteilung 4
Indoor-Geländespringen
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
2024-01-21
VS Klasse A/L - Gruppe 2
Vielseitig unterwegs
Turnierstall Zille
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
7
2024-01-21
VS Klasse L - Gruppe 7
Vielseitig unterwegs
Turnierstall Zille
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
15
55.30%)
2024-01-12
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Dressur, Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
9
F:76 [0+76]/11:01)
2024-01-12
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Gelände, Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
3
F:4 [4+0]/88.5s)
2024-01-12
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Springen, Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
9
FS: 124.7 : D: 44.7 [15.] | XC: 76 [9.] | J: 4 [3.])
2024-01-12
Vielseitigkeit CCI 2*-L - Gesamtwertung, Abteilung 2
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
23
5.5)
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Dressur, Abteilung 3
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
F:9 [4+5]/100.6s)
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Springen, Abteilung 3
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
10
F:6.8 [0+6.8]/06:16)
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Gelände, Abteilung 3
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
13
FS: 83.3 : D: 67.5 [23.] | J: 9 [16.] | XC: 6.8 [10.])
2024-01-10
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Gesamtwertung, Abteilung 3
Johannsen Indoor Trials
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
5
F:4 [4+0]/57.65s)
2024-01-04
Youngster-Zeitspringprüfung Kl. M* für 7-jährige
Neujahrs-Youngstermeeting
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
7.8)
2024-01-02
Springpferde A, Abteilung 3
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
6.5)
2024-01-02
Springpferde L, Abteilung 4
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
5
7.7)
2024-01-02
Springpferde M, Abteilung 3
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
7
2024-01-02
A* Springen, Abteilung 5
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
2024-01-02
A** Springen, Abteilung 3
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
6
2024-01-02
L Springen, Abteilung 4
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
2024-01-02
L Zeitspringen, Abteilung 2
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
15
60.69%)
2023-12-29
CCI2*-S - Dressur, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
7
F:29.6 [0+29.6]/07:17)
2023-12-29
CCI2*-S - Springen, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
F:4 [4+0]/88.9s)
2023-12-29
CCI2*-S - Gelände, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
6
FS: 72.9 : D: 39.3 [15.] | XC: 29.6 [7.] | J: 4 [4.])
2023-12-29
CCI2*-S - Gesamtwertung, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
8
65.14%)
2023-12-29
CCI3*-S - Dressur, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
7
F:20 [20+0]/06:21)
2023-12-29
CCI3*-S - Springen, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
F:12 [4+8]/115.1s)
2023-12-29
CCI3*-S - Gelände, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
7
FS: 66.9 : D: 34.9 [8.] | XC: 20 [7.] | J: 12 [12.])
2023-12-29
CCI3*-S - Gesamtwertung, Abteilung 2
TS Moloney Horse Trails Dezember Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
2
2023-12-28
L Springen, Abteilung 2
Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
15
2023-12-28
L Zeitspringen, Abteilung 3
Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
15
2023-12-28
M* Springen, Abteilung 2
Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
1
8.7)
2023-12-27
Springpferdeprüfung Kl.M, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
7
2023-12-25
Vielseitigkeit L, Abteilung 2
Weihnachts Vielseitigkeit
Gestüt Möhrental
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
7
7.5)
2023-12-21
Springpferde A, Abteilung 1
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
6.4)
2023-12-21
Springpferde L, Abteilung 4
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
11
6.7)
2023-12-21
Springpferde M, Abteilung 3
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
8
2023-12-18
Punktespringen A** - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
6
2023-12-18
Stilspringen L - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
10
2023-12-18
Zeitspringen M* - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
11
2023-12-17
3. Qualifikation: Geländespringen Kl. L
Adventscup - 3. Advent - 3. Qualifikation
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
9
64.59%)
2023-12-16
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Dressur, Abteilung 1
Weihnachtsfest 2023 - Vielseitigkeit
Hofer Stables
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
11
F:51.6 [20+31.6]/07:52)
2023-12-16
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Gelände, Abteilung 1
Weihnachtsfest 2023 - Vielseitigkeit
Hofer Stables
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
3
F:4 [4+0]/89.6s)
2023-12-16
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Springen, Abteilung 1
Weihnachtsfest 2023 - Vielseitigkeit
Hofer Stables
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
11
FS: 91 : D: 35.4 [9.] | XC: 51.6 [11.] | J: 4 [3.])
2023-12-16
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Gesamtwertung, Abteilung 1
Weihnachtsfest 2023 - Vielseitigkeit
Hofer Stables
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
Z:74.1s [4 F.])
2023-12-11
Zwei-Phasenspringprüfung über Natur-Hindernisse für Vielseitigkeitspferde Klasse L, Abteilung 2
5. Weihnachtsmarkt
Sporthorses Thompson
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
2023-12-10
2. Qualifikation: Geländespringen Kl. L
Adventscup - 2. Advent - 2. Qualifikation
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
3
2023-12-09
A** Punktespringen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
5
7.5)
2023-12-09
L Stilspringen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
9
2023-12-09
L Springen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
7
2023-12-09
L Punktespringen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
17
6.4)
2023-12-08
Springpferdeprüfung Kl. A* präsentiert von Ideohest
Late Entry Kronhausen Spezial II
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
7.5)
2023-12-08
Springpferdeprüfung Kl. A**
Late Entry Kronhausen Spezial II
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
24
5.3)
2023-12-08
Springpferdeprüfung Kl. L
Late Entry Kronhausen Spezial II
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
1
2023-12-07
Vielseitigkeit L - Abteilung 3
5. FM Vielseitigkeitsturnier
Fahrstall Miracles
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
2
77.51%)
2023-12-06
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Dressur
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
F:25.2 [0+25.2]/07:36)
2023-12-06
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Gelände
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
17
F:20 [20+0]/89.2s)
2023-12-06
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Springen
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
8
FS: 67.7 : D: 22.5 [2.] | XC: 25.2 [12.] | J: 20 [17.])
2023-12-06
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Gesamtwertung
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
10
2023-12-04
Geländespringen L - Abteilung 3
NCC Kleines Geländefest II
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
24
2023-12-03
1. Qualifikation: Geländespringen Kl. L
Adventscup - 1. Advent - 1. Qualifikation
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
18
6.3)
2023-12-02
Springpferde M, Abteilung 2
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
17
2023-12-02
A** Springen, Abteilung 1
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
18
2023-12-02
L Springen, Abteilung 3
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
2023-12-02
L Zeitspringen, Abteilung 2
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
9
6.6)
2023-11-30
Springpferdeprüfung Kl.A**, Abteilung 5
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
11
6.3)
2023-11-30
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 6
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
3
2023-11-29
A* Punktespringen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
10
7.0)
2023-11-29
A** Stilspringen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
2023-11-29
A** Springen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
8.1)
2023-11-29
L Stilspringen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
6
2023-11-29
L Springen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
3
2023-11-29
L Punktespringen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
5
2023-11-26
A** Zeitspringen, Abteilung 4
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
8
2023-11-26
L* Standardspringen, Abteilung 10
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
2023-11-26
L** Punktespringen, Abteilung 1
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
1
8.2)
2023-11-23
Springpferdeprüfung Kl.A**, Abteilung 5
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
2
7.7)
2023-11-23
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 7
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
6.3)
2023-11-23
Springpferdeprüfung Kl.M, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
6.1)
2023-11-23
Stilspringprfg. Kl.L, Abteilung 6
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
13
Z:175.2s [20 F.])
2023-11-23
Springprüfung Kl.L, Abteilung 6
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
1
Z:88.4s [0 F.])
2023-11-23
Springprüfung Kl.M*, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
8
6.7)
2023-11-20
Springpferdeprüfung Kl.M, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
13
5.8)
2023-11-20
Stilspringprfg. Kl.L, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
5
Z:113.3s [4 F.])
2023-11-20
Springprüfung Kl.L, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
11
Z:140.5s [4 F.])
2023-11-16
Springprüfung Kl.L, Abteilung 7
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
10
6.6)
2023-11-14
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Dressur, Abteilung 3
Indoor Eventing Show am Haffelsee
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
17
F:10 [8+2]/97.7s)
2023-11-14
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Springen, Abteilung 3
Indoor Eventing Show am Haffelsee
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
F:0 [0+0]/05:31)
2023-11-14
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Gelände, Abteilung 3
Indoor Eventing Show am Haffelsee
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
1
FS: 61 : D: 51 [10.] | J: 10 [17.] | XC: 0 [4.])
2023-11-14
Indoor-Vielseitigkeit Kl. L - Gesamtwertung, Abteilung 3
Indoor Eventing Show am Haffelsee
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
9
Pkt:34/75.0s)
2023-11-13
Punktespringprfg. Kl.A*, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
8
Pkt:36/117.8s)
2023-11-13
Punktespringprfg. Kl.A*, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
6.9)
2023-11-13
Springpferdeprüfung Kl.A**, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
13
5.3)
2023-11-13
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 5
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
11
Z:142.4s [20 F.])
2023-11-13
Springprüfung Kl.L, Abteilung 9
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
7.3)
2023-11-13
Springpferdeprüfung Kl.M, Abteilung 2
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
2
2023-11-11
Zeitspringen A* - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
2023-11-11
Punktespringen A** - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
2023-11-11
Stilspringen L - Abteilung 9
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
10
6.5)
2023-11-10
Springpferdeprüfung Kl.A**, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
2
7.7)
2023-11-10
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
10
5.9)
2023-11-10
Springpferdeprüfung Kl.M, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
11
6.0)
2023-11-09
Springpferdeprüfung Kl.A*, Abteilung 1
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
6.3)
2023-11-09
Springpferdeprüfung Kl.A**, Abteilung 1
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
7.6)
2023-11-09
Springpferdeprüfung Kl.L, Abteilung 1
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
el.
2023-11-09
Zwei-Phasen-Springprüfung Kl.M**, Abteilung 4
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
10
2023-11-09
Zwei-Phasen-Springprfg.Kl.L, Abteilung 1
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
10
Pkt:12/72.7s)
2023-11-09
Punktespringprüfung Kl.L, Abteilung 2
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
Z:77.8s [4 F.])
2023-11-09
Springprüfung Kl.E, Abteilung 2
LATE ENTRY Springturnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
6
68.59%)
2023-11-07
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Dressur, Abteilung 5
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
13
F:35.6 [20+15.6]/07:12)
2023-11-07
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Gelände, Abteilung 5
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
F:4 [4+0]/94.9s)
2023-11-07
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Springen, Abteilung 5
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
9
FS: 71 : D: 31.4 [6.] | XC: 35.6 [13.] | J: 4 [4.])
2023-11-07
Vielseitigkeit CCI 3*-S - Gesamtwertung, Abteilung 5
Strand-Vielseitigkeit
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
7.0)
2023-11-06
Geländepferde L, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
13
5.9)
2023-11-06
A* Vielseitigkeit - Dressur, Abteilung 3
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
F:4 [4+0]/82.2s)
2023-11-06
A* Vielseitigkeit - Springen, Abteilung 3
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
14
F:40 [40+0]/04:40)
2023-11-06
A* Vielseitigkeit - Gelände, Abteilung 3
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
14
FS: 105.5 : D: 61.5 [13.] | J: 4 [4.] | XC: 40 [14.])
2023-11-06
A* Vielseitigkeit - Gesamtwertung, Abteilung 3
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
62.42%)
2023-11-06
CCI1*-S Intro - Dressur, Abteilung 3
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
7
F:20 [20+0]/04:36)
2023-11-06
CCI1*-S Intro - Springen, Abteilung 3
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
F:24 [24+0]/88.8s)
2023-11-06
CCI1*-S Intro - Gelände, Abteilung 3
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
13
FS: 81.6 : D: 37.6 [16.] | XC: 20 [7.] | J: 24 [16.])
2023-11-06
CCI1*-S Intro - Gesamtwertung, Abteilung 3
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
14
63.70%)
2023-11-06
CCI2*-S - Dressur, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
14
F:76.8 [40+36.8]/07:35)
2023-11-06
CCI2*-S - Springen, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
F:14 [12+2]/100.5s)
2023-11-06
CCI2*-S - Gelände, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
14
FS: 127.1 : D: 36.3 [14.] | XC: 76.8 [14.] | J: 14 [12.])
2023-11-06
CCI2*-S - Gesamtwertung, Abteilung 1
TS Moloney Horse Trails November Festival
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
7
2023-11-06
Springpferdeprüfung L (5+6jährige), Abteilung 2
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
22
2023-11-06
Springpferdeprüfung M (6+7jährige)
Hallenspringen am Haffelsee
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
6.1)
2023-11-05
Springpferdeprüfung Kl.A**, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
12
Z:139.3s [8 F.])
2023-11-05
Springprüfung Kl.L, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
4
7.7)
2023-11-05
Geländepferdeprüfung Klasse L (5+6 Jährig)
73. Joisser Youngsters
Aufzuchtshof Joisser
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
16
2023-11-02
Indoor-Geländespringen Kl.L, 1. Abt.
a l l e r . S E E L E N . 2023
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
8
2023-10-31
Stilgeländeritt Klasse L, Abteilung 1
Gruselspass an Halloween
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Malte Hoffmann
Diese Seite wurde in 0.344 Sekunden geladen
© 2012 - 2024 All Rights Reserved.
Kontakta
Denna webbplats är ren fiktion.
All information och djur på denna sida är inte verklig och har ingen ursprung i verkliga avel.
Likheterna slump och inte är avsedda.